Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde eğitimler, yıl boyunca aralıksız devam etmektedir. Eğitim öğretim yılı boyunca genellikle okul gruplarına eğitim verilirken, yaz aylarında genelde bireysel katılımcılar için etkinlikler-projeler planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Öğrencilerin doğa ile bağlarını güçlendirmek ve yaz tatilini verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla planlanan projelerden biri de Yaz Bahçem Projesi’dir. Proje kapsamında öğrenciler, yaz sebzelerini yetiştirip hasat ederken, bitkiler dünyasını tanımaları için de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

2022 yılında ilk kez uygulanan "Yaz Bahçem" projesi, öğrencilerden ve velilerden alınan geri dönüşler doğrultusunda güncellenmiştir. Projenin öğrencilere kazandırmak istediği amaçlara ulaşmasına ve velilerin memnuniyetinin sağlanmasına yönelik gerekli düzenlemeler gerçekleştirilmiştir.

2023 yılında proje, 9-11 yaş grubundaki öğrencilerin katılımıyla, 3 Ağustos, 10 Ağustos, 17 Ağustos, 24 Ağustos, 31 Ağustos tarihlerinde; perşembe günleri, saat 10.30-16.30'da uygulanmak üzere planlandı.


Seda Devrim Yenigün
NGBB Eğitmeni