Yükleniyor

NGBB - Enerjisa
Kurumsal İşbirliği

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, bitki dünyasının tanıtımı ve halkın bitkilere, çevreye, doğaya ilişkin farkındalığını artırmak amacıyla, 2004 yılından itibaren, çeşitli konularda ve farklı gruplara yönelik eğitim çalışmaları yürütmektedir. Eğitim faaliyetleriyle her yaş grubuna ulaşmaya çalışırken, ilgili projelerde bilgi ve deneyimini paylaşmak üzere, bazı kurumlarla işbirliği sağlanmaktadır. Bu bağlamda, biyoçeşitlilik konusunda açılım yapan kuruluşlardan Enerjisa Üretim ile işbirliğine gidildi.

NGBB'de, Enerjisa Üretim personeli ve personel çocuklarına yönelik eğitim çalışması için program hazırlandı. Eğitim-öğretim döneminin ara tatile girdiği zaman diliminde, 30-31 Ocak tarihlerinde, hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik iki saatlik atölye çalışması uygulandı.

Program kapsamında, Tohum Ekimi, Doğadan Hikâyeler, Doğayla Sanat atölyeleri ve NGBB'de mini gezi düzenlendi. Etkinlik boyunca uygulamalar, bitki çeşitliliği konusunda çocuklara farkındalık kazandırmaya yönelikti. Bitki yetiştirmeyi seven yetişkinler için de Çiçek Bakımı, Saksı Değişimi, Tohum Ekimi gibi konularda atölyeler gerçekleştirildi.

Nurhan Ay
NGBB Eğitim Bölümü Başkanı

Fotoğraflar: NGBB Arşivi